Vibevænget 14, Nr Bork i Hemmet er solgt for 1.975.000 - se køberen og 4 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Hemmet og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Hemmet følger boligmarkedet i og omkring Hemmet. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Vibevænget 14, Nr Bork solgt for 1.975.000 kr.

Boligen overtages af Leif Conradsen og Paninguak Birgitte Rebekka Kristiansen den 23. april. Køberen har betalt 1.975.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 18.119 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.200.000 og boligen er derfor handlet til 65% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 109 kvm. og er opført i 2004. Grunden er på 1.316 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Nørre Nebel

Horsfold 178, Nr Bork solgt for 1.190.000 kr.

Boligen overtages af Rikke Lundberg og Peter Lundberg den 27. april. Køberen har betalt 1.190.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 18.594 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 810.000 og boligen er derfor handlet til 47% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 64 kvm. og er opført i 1992. Grunden er på 752 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Nr. Nebel

Kosigvænget 45, Nr Bork solgt for 1.107.000 kr.

Boligen overtages af Aksel Aagaard den 22. april. Køberen har betalt 1.107.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 14.377 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 580.000 og boligen er derfor handlet til 91% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 77 kvm. og er opført i 1974. Grunden er på 994 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Nr. Nebel

Egernvej 39 solgt for 990.000 kr.

Boligen overtages af Henriette Hansen og Henning Maarup Sørensen den 22. april. Køberen har betalt 990.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 21.522 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 560.000 og boligen er derfor handlet til 77% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 2 værelser på i alt 46 kvm. og er opført i 1987. Grunden er på 701 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Tarm

Bork Hytteby 237, Sdr Bork solgt for 900.000 kr.

Boligen overtages af Trine Vilma Jensen og René Jensen den 23. april. Køberen har betalt 900.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 18.367 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 600.000 og boligen er derfor handlet til 50% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 49 kvm. og er opført i 2012. Grunden er på 225 kvm.

Boligen er solgt af RealMæglerne Nr. Nebel v/ Per Sønderby

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk